Olejek do włosów nie jest jedynie takim sobie, zwyczajnym, tłustym mazidłem ratującym wysuszone kosmyki. Jego działanie jest o wiele bardziej złożone.
Przede wszystkim – dobrze dobrany olej nie przetłuści ani nie przeciąży twoich włosów. Jego fenomen polega na tym, że nie działa jedynie na powierzchni włosa, ale wnika głęboko do jego wnętrza. Wraz z cząstkami olejku do rdzenia włosa dostają się ponadto zawarte w olejku witaminy, minerały i dobre kwasy tłuszczowe; odżywiają, regenerują kosmyki, usprawniają ich wzrost i zapobiegają wypadaniu – to one w głównej mierze decydują o wyjątkowości olejku do włosów. Kolejną istotną cechą naturalnych olejków jest to, jak zmieniają one włosy bezpośrednio po aplikacji. Spróbuj nałożyć olejek do włosów na suche kosmyki, zaraz po wysuszeniu fryzury. Efekt przerośnie twoje najśmielsze oczekiwania. Pukle natychmiast nabiorą blasku, sprężystości i witalności. To najszybsza metamorfoza włosów, jaką możesz im zapewnić.
Co zawiera w sobie olejek do włosów?
Olejek do włosów zawiera szereg witamin odpowiedzialnych za piękno i dodających siłę włosom. Do najważniejszych witamin, których powinnaś szukać w olejkach, należą: witamina E, A, C, oraz witaminy z grupy B.
Olejek do włosów może też zawierać pierwiastki typu: żelazo, cynk, jod, magnez, cynk, selen, fitosterole i beta – karoten. Wszystkie one rewelacyjnie odżywiają włosy, dostarczając im siły, mocy i witalności. Są niezbędne, ponieważ to dzięki nim włosy nie starzeją się, nie siwieją i przestają wypadać, a ich kondycja jest do pozazdroszczenia.
Niekwestionowanym numerem jeden w olejkach do włosów są dobre kwasy tłuszczowe (mogą one być nienasycone, jedno- lub wielonienasycone, w zależności od rodzaju oleju). To one regulują wszelkie procesy zachodzące w organizmie, dbają i ich poprawność i spowalniają procesy starzenia.
Ważne jest jednak nie tylko to, co zawiera, ale również to, czego nie zawiera dobry olejek do włosów. Nie uświadczysz w nim bowiem żadnych silikonów, złych alkoholi, sztucznych, komedogennych substancji, pochodnych ropy naftowej i niczego, co po dłuższym stosowaniu niszczy włosy i zakłóca procesy zachodzące na powierzchni skóry głowy. To stanowi istotę oleju do włosów i takich produktów powinnaś szukać w sklepach stacjonarnych i internetowych. Niestety nierzadko producenci „wzbogacają” swoje produkty o szereg substancji stabilizujących olej. Zwracaliśmy na to uwagę przy ocenie olejów do włosów i przestrzegaliśmy przed takimi produktami.
Olejek do włosów – jak wykonać olejowanie?
Olejek do włosów aplikuje się bardzo prosto – czyli nakłada na włosy i skalp. Co więcej: możesz go używać na kilka sposobów, czyli nakładać na suche włosy po umyciu, przed myciem, lub na wilgotne kosmyki podczas kąpieli i tuż po niej). Olejek można stosować na włosy od połowy ich długości, nałożyć go wyłącznie na końcówki, lub (najlepiej) wykonać całonocne olejowanie uwzględniając przy tym skórę głowy. Ta metoda olejowania włosów przynosi włosom najwięcej korzyści, ponieważ cząsteczki olejku wnikają wówczas nie tylko w łodygę włosa, ale również dostają się do wnętrza cebulek włosowych. Olej po takim olejowaniu należy zmyć z włosów delikatnym szamponem. Uwaga! Nie każdy olejek nadaje się do aplikacji na skórę. O tym również przeczytasz w naszym rankingu.