MoroccanOil Treatment

1. Olejek do włosów — opakowanie i pojemność

MorrocanOil Treatment jest zamknięty w ciemnej, płaskiej butelce, wyglądającej nieco jak butelka po syropie na gardło lub innym aptecznym specyfiku. Odrobiny uroku dodaje mu etykieta o przyjemnym, lazurowym kolorze. Olejek do włosów ma pojemność 100 ml i jest stosunkowo wydajny. Buteleczka zakręcana jest korkiem, ale producent dołączył do opakowania specjalną, estetyczną pompkę, która ułatwia aplikację produktu i zabezpiecza MorrocanOil przed rozlaniem.

2. Olejek do włosów — przeznaczenie

Olejek ma za zadanie wydobyć blask włosów i nadać im zdrowy wygląd. Jest to kuracja do przeznaczona do stylizacji i zapewnienia ładnego wyglądu włosom. Może pełnić funkcję odżywki, ale przede wszystkim stanowi delikatny preparat do stylizacji, nadający blasku i ładnego wykończenia fryzurze.

MorrocaOil Treatment ułatwia ponadto rozczesywanie włosów i dba o poziom ich nawilżenia.

3. Olejek do włosów — skład

Skład olejku do włosów MorrocanOil Treatment nie jest tak imponujący, jak tego oczekiwaliśmy. Najwięcej miejsca zajmują w nim silikony, ułatwiające wchłanianie innych substancji czynnych. W poszukiwaniu naturalnych olejków do włosów natrafiamy na dwa: olejek arganowy oraz olej lniany. Niestety każdy z nich przeznaczony jest do włosów o innej porowatości. Oznacza to tyle, że zbyt duża ilość olejku może przeciążać średnioporowate włosy, które stracą objętość. Olej lniany odpowiada przede wszystkim za odpowiedni poziom nawilżenia włosów, zaś arganowy zabezpiecza je przed wysokimi temperaturami emitowanymi przez suszarkę lub prostownicę, a ponadto nadaje włosom blasku.

Niepokoi również ogólnikowo opisany składnik „parfum”, odpowiadający za zapach produktu. Wobec tego nie wiemy, czy MorrocanOil Treatment zawiera szkodliwy alkohol.

Olejek do włosów uzupełniono również benzoesanem benzylu – znajdującym się na liście potencjalnych alergenów. Z tego względu – mimo iż MorrocanOil Treatment wygląda jak dogłębnie uzdrawiający włosy produkt – nie nadaje się do pełnowymiarowego olejowania włosów. Nie powinno się go bowiem aplikować na skórę głowy, a jedynie na same włosy od połowy ich długości. Kilka kropli olejku można dodać do balsamu lub odżywki do włosów, aby spotęgować ich działanie.

4. Olejek do włosów — działanie i efekty podczas stosowania

MorrocanOil Treatment działa na powierzchni włosa, tworząc na jej powłoce film, zabezpieczający przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Wyraźnie poprawia też wygląd włosów, które stają się pełne blasku i sprężystości.

5. Olejek do włosów — efekty po odstawieniu olejku

Ze względu na zawartość naturalnych olejków MorrocanOil Treatment działa nie tylko doraźnie. Kuracja pozwoli cieszyć Ci się pięknymi włosami jeszcze jakiś czas po zakończeniu stosowania produktu. Naturalne olejki mają bowiem zdolność wnikania do wnętrza włosa i naprawiania uszkodzeń na jego powierzchni.

6. Olejek do włosów — podsumowanie, plusy i minusy

DLACZEGO GO POLECAMY:

 • jest wydajny
 • ma przyjemny zapach
 • świetnie kondycjonuje włosy
 • potęguje działanie balsamów i odżywek
 • rewitalizuje włosy
 • nadaje blasku włosom
 • odżywia włosy
 • dobrze dba o końcówki

JAKIE MA WADY:

 • zawiera dużo silikonów
 • nie nadaje się do olejowania skalpu
 • zawiera sztuczne substancje perfumowane
 • zawiera benzoesan benzylu
 • szklana butelka może się stłuc