ALTERNA Kendi Oil – Dry Oil Mist Frizz Control

1. Olejek do włosów — opakowanie i pojemność

Olejek do włosów Alterna Bamboo Smooth Kendi Oil to 125 ml produktu, zamkniętego w plastikowej butelce z rozpylaczem. Olejek jest bardzo ładnie wydany, opakowanie jest utrzymane w odcieniach delikatnego beżu i brązu, a wąska buteleczka z łatwością mieści się w dłoni. Alterna Bamboo Smooth Kendi Oil ma piękny, subtelny i świeży zapach – jeden z ładniejszych, jaki można spotkać w olejkach do włosów. Ze względu na formę aplikacji (spray) nie jest on niestety wydajny.

2. Olejek do włosów — przeznaczenie

Olejek przeznaczony jest głównie do włosów, które są niesforne, zniszczone, przesuszone i puszą się. Alterna Bamboo Smooth Kendi Oil ma zapewnić kosmykom gładkość, blask i elastyczność już od pierwszej aplikacji. Stanowi on również świetne zabezpieczenie przed wysokimi temperaturami emitowanymi przez suszarkę.

3. Olejek do włosów — skład

Alterna Bamboo Smooth Kendi Oil świetnie sprawdzi się jako delikatna odżywka, która jednocześnie pielęgnuje i dyscyplinuje włosy, natychmiast zapewniając im świetny wygląd.

W jego wnętrzu odnajdziemy szereg naturalnych olejków: olej słonecznikowy, olejek jojoba, olej z tungowca molukańskiego, olej winogronowy, olej awokado, oraz szereg związków mineralnych (związki żelaza, cynku oraz magnezu).

Naturalne olejki wnikają między odchylone łuski na powierzchni włosów, wypełniając mikro-ubytki i zabezpieczając kosmyki przed niszczeniem. Dodają blasku i witalności włosom oraz świetnie i skutecznie dyscyplinują. Lekko niepokoi obecność substancji określonej po prostu „zapach / perfumy” – nie jest ona dokładnie opisana i nie wiadomo, czy za taką ogólnikową nazwą nie kryje się jakiś niszczący włosy składnik.

Olejek zawiera ponadto kilka lekkich i lotnych silikonów, które nie szkodzą włosom, ułatwiając jednocześnie wnikanie substancjom aktywnym do wnętrza.

Alterna Bamboo Smooth Kendi Oil należy rozpylać na mokre włosy po umyciu i stylizować je jak zwykle lub – aby wzmocnić blask kosmyków – zaaplikować go na wysuszone włosy. Alterna Bamboo Smooth Kendi Oil można stosować nawet kilkukrotnie w ciągu dnia (zawsze wtedy, kiedy czujesz, że twoje włosy straciły kondycję i zaczynają się puszyć lub mocniej wysuszać). Dzięki temu kosmyki mają zapewniony nie tylko piękny wygląd, ale stałą ochronę i porcję zdrowia zapewnioną przez mnogość naturalnych olejków, w które obfituje Alterna Bamboo Smooth Kendi Oil. Warto mieć na uwadze, że olejek w sprayu nie służy (niestety) do olejowania skóry głowy. Produkt Alterna Bamboo Smooth Kendi Oil należy stosować wyłącznie na włosy i uważać, aby nie dostał się do oczu, ponieważ mógłby podrażnić spojówki i zakłócić widzenie.

4. Olejek do włosów — działanie i efekty podczas stosowania

Delikatnie odżywia włosy, dyscyplinują je, ułatwiając stylizację i zapobiegając plączeniu się kosmyków. Alterna Bamboo Smooth Kendi Oil dyscyplinuje włosy, przywracając im blask i zdrowy wygląd. Może być używany wielokrotnie w ciągu dnia.

5. Olejek do włosów — efekty po odstawieniu olejku

Alterna Bamboo Smooth Kendi Oil jest bardzo delikatną odżywką, działającą przede wszystkim na powierzchni włosa – wzdłuż jego łodygi. Z tego względu – mimo jego genialnego działania kondycjonującego włosy – nie można liczyć na długofalowy efekt pełnowymiarowej pielęgnacji.

6. Olejek do włosów — podsumowanie, plusy i minusy

DLACZEGO GO POLECAMY:

  • wzmacnia włókna włosa
  • bogata kompozycja naturalnych olejków
  • natychmiast upiększa
  • ma świeży, piękny zapach
  • szybko poprawia wygląd i kondycję włosów
  • bardzo wygodny w użyciu
  • można go stosować wielokrotnie w ciągu dnia (zawsze, gdy włosy tego potrzebują)

JAKIE MA WADY:

  • olejek jest bardzo łagodny, działa doraźnie
  • szybko się kończy (nie jest wydajny)
  • z jego pomocą nie da się olejować skóry głowy