Kerastase Elixir Ultime Oleo – Complexe

1. Olejek do włosów — opakowanie i pojemność

Olejek do włosów Kerastase Elixir Ultime Oleo – Complexe to produkt zamknięty w ładnej, gładkiej butelce z grubego, żółtego szkła. Bardzo elegancki i prestiżowy kosmetyk, którego opakowanie wykonano ze starannością.

Buteleczka ma pojemność 100 ml i jest wyposażona w dużą, sprawną pompkę. Olejek pachnie słodko i nieco orientalnie.

2. Olejek do włosów — przeznaczenie

Olejek jest wszechstronną, upiększającą kuracją, przeznaczoną do wszystkich rodzajów włosów. Jego przeznaczeniem jest nadanie blasku i witalności włosom, niezależnie od stopnia ich zniszczenia. Kerastase Elixir Ultime Oleo – Complexe pasuje do wszystkich rodzajów włosów. Jest kosmetykiem kondycjonującym i dyscyplinującym kosmyki.

3. Olejek do włosów — skład

W składzie Kerastase Elixir Ultime Oleo – Complexe odnajdziemy szereg naturalnych olejków: olejek z nasion kukurydzy, olejek arganowy, olejek kameliowy, olejek pracaxi.

Olejek kukurydziany – wygładza i uelastycznia włosy, sprawiając, że dobrze się układają.

Olejek arganowy – zabezpiecza przed zniszczeniem i wysokimi temperaturami emitowanymi przez suszarkę lub prostownicę.

Olejek kameliowy – działa antyseptycznie i łagodząco, a jednocześnie utrudnia toksynom wnikanie do wnętrza włosów.

Olej pracaxi – znany ze swoich właściwości regeneracyjnych, nabłyszcza włosy i nadaje im sprężystości.

Oprócz wyżej wymienionych olejków Kerastase Elixir Ultime Oleo – Complexe zawiera szereg silikonów, co (niestety) dyskwalifikuje go jako kurację regenerującą włosy skórę głowy. Działanie naturalnych olejków zakłóca ponadto pojawiający się w składzie szkodliwy alkohol krótkołańcuchowy, który może wysuszać włosy i uczulać.

Zapach (parfum) dodany do olejku Kerastase również może być złym, wysuszającym alkoholem.

4. Olejek do włosów — działanie i efekty podczas stosowania

Olejek Kerastase Elixir Ultime Oleo – Complexe jest produktem kosmetycznym, mającym zapewnić blask włosom i upiększyć je już od pierwszej aplikacji. Dwie dozy olejku z powodzeniem wystarczą na całe włosy. Olejek można nakładać zarówno na wilgotne kosmyki po umyciu głowy, jak i na suche włosy przed ułożeniem fryzury. Łatwo się go aplikuje na włosy, zapach utrzymuje się nawet kilka godzin po nałożeniu produktu Kerastase. Włosy zyskują blask i witalność. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić z ilością: włosy nie wchłoną wówczas całego produktu i staną się zbyt przeciążone. Kerastase Elixir Ultime Oleo – Complexe jest wydajny i wystarczy na kilka miesięcy.

5. Olejek do włosów — efekty po odstawieniu olejku

Kerastase Elixir Ultime Oleo – Complexe stanowi dobrą odżywkę do włosów, działającą bardzo doraźnie. Jednym słowem: nie mamy co liczyć na długotrwałe efekty odżywienia włosów. Twoje pukle będą tak długo piękne, jak długo używasz olejku i bardzos zybko wrócą do stanu sprzed olejowania. Warto dodać, że częste używanie Kerastase Elixir Ultime Oleo – Complexe może wysuszyć włosy za sprawą szkodliwego alkoholu (benzyl alcohol).

6. Olejek do włosów — podsumowanie, plusy i minusy

DLACZEGO GO POLECAMY:

 • piękne opakowanie
 • duża ilość naturalnych olejków
 • wyraźnie poprawia wygląd włosów
 • nadaje witalności
 • kondycjonuje włosy
 • wydajny
 • łatwa aplikacja
 • przyjemny zapach

JAKIE MA WADY:

 • szklana butelka może się stłuc
 • zawiera szkodliwy alkohol
 • zawiera substancje nadające zapach (perfum), które mogą podrażniać i uczulać
 • zawiera silikony
 • zbyt duża ilość może przeciążać włosy